pamela michałowska-hubertusW tegorocznej Pogoni za Lisem podczas obchodów Hubertusa w Ośrodku Jeździeckim Stragona w Morawie lisa „złapała" Pamela Michałowska. Hubertus to święto myśliwych, leśników i jeźdźców. Organizowany jest przez jeźdźców na zakończenie sezonu jeździeckiego. Hubertus to czas podsumowań. Kończący się sezon 2014 można śmiało uznać za jeden lepszych w ponad czterdziestoletniej historii klub LKS Stragona Strzegom. Zaowocował bardzo dobrymi wynikami sportowymi naszych podopiecznych oraz uznaniem dla możliwości organizacyjnych klubu.

W sezonie 2014 w barwach naszego klubu startowało 27 zawodników: 2 młodzików, 10 juniorów młodszych, 6 juniorów, 9 seniorów.

Nasi zawodnicy odnosili sukcesy na zawodach rangi ogólnopolskiej i regionalnej. Zdobyli 4 medale Mistrzostw Polski i 9 medali Mistrzostw Dolnego Śląska.

Największy sukces sportowy tego roku to złoty medal Natalii Stelmach na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W dyscyplinie wkkw, klub LKS Stragona nie miał sobie równych. W finale wystartowały aż cztery nasze zawodniczki. Wszystkie uplasowały się w pierwszej dziesiątce: Pamela Michałowska - miejsce 4, Aleksandra Chmielińska - miejsce 5 i Adrianna Szczepara - miejsce 9. Dzięki ich wynikom w ogólnej klasyfikacji klubowej w wkkw wygrał klub LKS Stragona.

Kolejne sukcesy to:

• złoty medal Emilki Chmielowskiej w Halowym Pucharze Polski w kategorii Kuców, Małych Koni i Dzieci w skokach przez przeszkody
  • złoty medal Klaudii Rogoża na Mistrzostwach Polski Młodzików we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.
  • srebrny medal Emilki Chmielowskiej na Mistrzostwach Polski Młodzików w skokach przez przeszkody.
  • złoty medal Aleksandry Śliwińskiej i srebrny Nikoli Karch na Mistrzostwach Dolnego Śląska w ujeżdżeniu.
  • 7 medali na Mistrzostwach Dolnego Śląska w wkkw: 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy: w kategorii juniorzy młodsi i młodzicy na kucach złoty medal zdobyła Emila Chmielowska, a srebrny Oliwia Paździora (kuc Rugia); w kategorii juniorów młodszych złoty medal przypadł Aleksandrze Chmielińskiej, srebrny Klaudii Rogoża; w kategorii juniorów złoty medal wywalczyła Pamela Michałowska, srebrny Paulina Góra, a brązowy Patrycja Tabisz.

W klasyfikacji Pucharu Polski w wkkw w kategorii juniorów Jessica Malin zajęła 5 miejsce, w kategorii juniorów młodszych Pamela Michałowska uplasowała się na 4 miejscu, Aleksandra Chmielińska na 6, a Adrianna Szczepara na 9. W kategorii seniorów Katarzyna Stąpor była 5. W zestawieniu klubowym LKS Stragona uplasował się na 3 miejscu.

Sezon 2014 obfitował przede wszystkim w wiele imprez sportowych i rekreacyjnych. Zorganizowaliśmy w sumie 20 imprez sportowych rangi międzynarodowej, ogólnopolskiej oraz regionalnej, w czterech dyscyplinach jeździeckich, w tym po raz pierwszy Zawody Krajowe w powożeniu zaprzęgami oraz Ogólnopolską Olimpiadę młodzieży w trzech dyscyplinach.

Umiejętności organizacyjne klubu zostały docenione przez Międzynarodową Federację Jeździecką. W lipcu zostały nam przyznane prawa do organizacji Mistrzostw Europy Seniorów w wkkw w 2017 roku. Będzie to bezprecedensowe wydarzenie w historii polskiego jeździectwa. Nasz kraj jeszcze nigdy dotąd nie był gospodarzem imprezy rangi mistrzowskiego w jeździeckich dyscyplinach olimpijskich.

W tym roku udało się zrealizować pierwszy etap przygotowań do tego wydarzenia: wybudowaliśmy nowy plac konkursowy z podłożem kwarcowym oraz wymieniliśmy nawierzchnię na placu głównym oraz przylegającej do niego rozprężalni na nawierzchnię typu all weatcher.